10 sposobów na dobrą zabawę podczas ciąży

10 sposobów na dobrą zabawę podczas ciąży

Pewnie wiesz, co powinnaś robić w czasie ciąży: brać witaminy prenatalne, pić dużo wody, dobrze się odżywiać, regularnie ćwiczyć i odpoczywać, a także dbać o niski poziom stresu. Jednak to, czego wyraźnie brakuje na tej wyczerpującej liście, to rozrywka! A jakby nie było, ciąża to czas, który wymaga dobrej zabawy.

Oczywiście nie możesz pić alkoholu i wszczynać awantur, ale za to możesz ożywić swojego ducha zabawy – zwłaszcza, zanim pojawi się brak snu, o którym wszyscy mówią. Oto dobre pomysły na zabawę dla przyszłych matek.

Henna brzucha

Można umówić się na wizytę u profesjonalisty, poprosić utalentowanego przyjaciela albo zrobić to własnoręcznie. Musisz wiedzieć, że brzuszki z henny są bardzo śliczne. Tylko upewnij się, że henna nie zawiera ołowiu. Po zdecydowaniu się na ulubiony wzór możesz być pewna, że ten wzorzysty obrazek będzie Ci towarzyszyć przez jakiś tydzień.

Malowanie brzucha i pstrykanie fotek

Najpierw musisz wyposażyć się w nietoksyczną farbę do ciała, a potem zastanów się, jak wygląda Twój brzuch. Czy przypomina kształt arbuza, księżyca, a może piłki plażowej? Następnie poproś swojego partnera, członka rodziny lub przyjaciółkę, aby pstryknęła brzuszkowi kilka zwariowanych fotek.

Sztuka tańca

Faktem jest, że taniec jest dobry zarówno dla Ciebie, jak i Twojego nienarodzonego dziecka. Dzieci uwielbiają muzykę, nawet gdy są jeszcze w łonie matki. Z kolei w Twoim przypadku taniec pozwoli Ci na zachowanie lepszego zdrowia, a do tego zafunduje masę rozrywki. A więc włącz swojego ulubionego artystę i zacznij śpiewać i tańczyć razem z nim. Nieważne, czy jest to Taylor Swift, Eminem, czy Krzysztof Krawczyk. Tańcz w swoim salonie, na podwórku i wszędzie, gdzie czujesz się swobodnie i pozytywnie.

Lista rozrywek

Jako dorośli, czasami niestety pozwalamy, aby nasza zabawa odeszła na daleki plan. Dlatego musisz sobie przypomnieć, co sprawia Ci frajdę. A najlepszym sposobem na pamiętanie tego jest stworzenie listy rozrywek. Lista ta będzie potrzebna również wtedy, gdy urodzi się dziecko, ponieważ witamina „R” jest niezbędnym składnikiem odżywczym każdego człowieka:)

Twoja lista rozrywek może obejmować taniec, pływanie, całowanie, robienie dowcipów, zakupy, głębokie rozmowy z przyjaciółmi o życiu i miłości, kontakt z naturą, kino, teatr, operę, gotowanie, czytanie itd.

Mówienie do dziecka w brzuchu

Niektóre kobiety uważają, że można nie tylko zadawać pytania dziecku, które rozwija się w ich łonie, ale też później usłyszeć odpowiedzi w swojej głowie. Na przykład, możesz się przedstawić i zapytać swojego maluszka, jak sobie radzi tam w środku. A potem możesz go spytać, jakie kolory chciałby w swoim pokoju dziecinnym albo, jakie lubi potrawy. Możesz się też zapytać, co możesz dla niego zrobić, aby zapewnić mu więcej rozrywki itp. A później po prostu wymyślasz odpowiedzi, cieszysz się słodką ciszą albo faktycznie słyszysz cichy głos w swojej głowie.

Prace w ogrodzie

Dla wielu osób ogrodnictwo jest nie tylko przyjemnym i czasochłonnym spędzaniem czasu. Jest także świetną zabawą. A jeśli nie masz ogrodu, zasadź trochę kolendry, bazylii i kwiatów w doniczkach, a następnie ustaw je na balkonie. Można czerpać wiele radości z patrzenia, jak Twoje roślinki rosną, ponieważ tak dobrze o nie dbasz. Dlatego nie zapomnij ich podlewać, pielić i doglądać.

Moszczenie gniazdka

Zdecyduj się na ten krok, ale tylko jeśli uznajesz to za zabawę. Wybierz ładne kolory i stwórz projekt dekoracyjny dla pokoju dziecinnego. A następnie wybierz się na zakupy. Możesz też przeszukać lokalne sklepy z artykułami używanymi albo tablice ogłoszeń i sklepy rzemieślnicze. Tym sposobem możesz też zaoszczędzić na wydatkach. Zaangażuj w to również swojego partnera i stwórzcie razem małe gniazdo dla nowego lokatora.

Podróże

Jeśli lubisz jednodniowe wycieczki, powinnaś z nich korzystać, kiedy tylko masz ku temu okazję. A jeżeli możesz wziąć dłuższy urlop macierzyński, bez rozbijania banku, to definitywnie powinnaś tak zrobić. Zacznij od sporządzenia listy miejsc, które brzmią dla Ciebie rozrywkowo. Warto tu dodać, iż badania wykazują, że już samo planowanie podróży przynosi wiele radości. Możesz brać pod uwagę takie miejsca jak plaże, parki rozrywki, przejażdżki łodzią, muzea, festiwale, wizytę u starego przyjaciela itd.

Zrób coś tylko dla siebie

Czy masz czas na zajęcia, których zawsze chciałaś spróbować? A może chodzi o założenie dziennika, praktykowanie medytacji albo zajęcia z jogi prenatalnej? Niezależnie od tego, co lubisz, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań jest rozrywką samą w sobie. Zatem stwórz listę rozrywkowych rzeczy i zapomnij o szarej rzeczywistości.

Randka

Poproś partnera, aby ułożył plan spotkania (albo sama możesz to zrobić). Może to być piknik, wypad do teatru albo weekendowy wyjazd do pensjonatu. Upewnij się, że spędzany razem czas będzie tryskać romantyczną atmosferą. Zadbaj o światło świec, trzymanie go za rękę, pocałunki i słodkie rozmowy. Pamiętaj, że przez dłuższy czas może to być Wasza ostatnia chwila wspólnej samotności. Dlatego rozkoszuj się każdą sekundą, ponieważ przybycie na świat Waszego dziecka skutecznie ograniczy tę sielankę.

A jeśli chcesz wiedzieć, jak znaleźć odpowiedni rodzaj rozrywki, rzuć okiem na https://imponline.pl/2022/02/18/poszukiwania-odpowiedniej-rozrywki/