Category: Rozrywka

Robotyka dla dzieci – czy warto?

Robotyki mogą uczyć się już przedszkolaki. Czemu warto zapisać swoje dziecko na zajęcia?

Sądzicie, że kilkuletnie dziecko jest za małe na zajęcia z robotyki? Najwyższa pora zweryfikować swoje poglądy. Najmłodsi uczestnicy mogą mieć nawet 5 lat. Dostosowanie poziomu zajęć do ich potencjału jest możliwe dzięki zastosowaniu graficznej metody programowania VPL oraz zestawów LEGO WeDo. Jakie korzyści maluchy odniosą z uczestnictwa w lekcjach robotyki? Na to pytanie odpowiadamy w nowym artykule.

Zajęcia z robotyki dla dzieci: nauka przez zabawę

Najważniejszy atut zajęć z robotyki jako narzędzia do wspomagania rozwoju dzieci to na pewno fakt, że są one źródłem niesamowitej zabawy. Stworzenie własnego robota z klocków i zaprogramowanie go tak, by wykonywał określone czynności jest dla maluchów dużym przeżyciem, którego zwykle nie miały okazji doświadczyć przy zwykłych zabawach. To sprawia, że do kolejnych lekcji podchodzą z dużym entuzjazmem. Jak konkretnie wyglądają zajęcia? Dowiecie się na https://go4robot.pl.

Robotyka dla dzieci: prawdziwa gimnastyka dla mózgu

Programowanie – nawet w uproszczonej, graficznej formie – uczy dzieci logicznego myślenia oraz poprawia umiejętności matematyczne i fizyczne. Poza intensywnym treningiem umysłowym, zajęcia z robotyki dla dzieci przyspieszają też rozwój umiejętności miękkich. Uczą cierpliwości i pracy w zespole. Ponadto pokazują, że wszystkie działania mają jakiś skutek – nie zawsze pozytywny – a większość problemów można rozwiązać.

Robotyka dla najmłodszych: rozwój zdolności manualnych

Budowa robotów to równie ważna część zajęć z robotyki, co tworzenie programów. Przy tej okazji najmłodsi mogą rozwijać swoje umiejętności manualne. To też pole do popisu nieograniczonej, dziecięcej wyobraźni. Zestawy LEGO WeDo pozwalają na zastosowanie ogromnej liczby kombinacji i tym samym nadanie robotowi indywidualnego charakteru.

Robotyka rozwija zainteresowanie światem i technologiami

Trudna do zmierzenia, ale niesamowicie ważna korzyść to rozbudzenie ciekawości malucha. Widząc możliwości robotów, jest on coraz bardziej zainteresowany nowoczesnymi technologiami, a wszechstronność ich zainteresowań – całym otaczającym go światem. To będzie procentowało właściwie przez całe jego życie, zachęcając do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Również tych niekoniecznie związanych z samą robotyką.

Read More
Teenager Playing Video Game Shooter

Biurka gamingowe – kaprys czy konieczność?

Jeśli masz w swoim domu fana gier komputerowych i często ciężko odgonić Twoje dziecko od komputera, być może nie raz zdarzyło się już, że konieczne było wysłuchiwanie próśb związanych z zakupem biurka gamingowego – mebla, który jedynie tylko w teorii przeznaczony jest dla fanów gier komputerowych. Dlaczego tylko w teorii? Biurko gamingowe to mebel, który wymusza poprawną postawę siedzącego przy nim użytkownika. Świetnie sprawdzi się więc nie tylko dla graczy, a komfort jego użytkowania potwierdzisz już po kilku przymiarkach. Być może wcale nie będzie tak trudno namówić Cię na jego zakup?

Czy zakup biurka gamingowego to wydatek konieczny?

Jak się okazuje, nie tylko dobry sprzęt elektroniczny może definiować profesjonalnego fana gier. To jeden z najważniejszych elementów całej układanki, bo bez niego nie byłoby przecież możliwości grania, jednak równie ważne jest skupienie się na dodatkowych elementach, które w efekcie dadzą możliwość stworzenia gamingowego zakątka. Zaraz po profesjonalnym komputerze na myśl powinno przyjść biurko gamingowe. Jeśli Twoje dziecko próbuje przekonać Cię od dłuższego czasu na jego zakup – warto dobrze go przemyśleć. Zwykłe biurko nie zastąpi tego, które z nazwy przeznaczone jest dla fanów komputerowych rozgrywek. W czym więc to gamingowe przewyższa zwykłe biurko? Przede wszystkim, możliwością regulacji blatu – to jedna z ważniejszych funkcji, dla której warto rozważyć ten zakup. Specjaliści ze sklepu GGdesk.pl podkreślają, jak ważna jest możliwość regulacji biurka ze względu na jego ergonomiczny charakter. Regulacja wysokości pozwala dostosować blat do wzrostu użytkownika. Co za tym idzie, również wskazuje na poprawne ułożenie rąk, nóg i kręgosłupa. Wydaje się tak niewiele, a w efekcie to duże udogodnienie nie tylko dla profesjonalnego gracza. Tak skonstruowane biurko może wymuszać na użytkowniku poprawną postawę jego ciała.

Oryginalny design biurka gamingowego, który świetnie wpasuje się we wnętrze pokoju

Biurko komputerowe zwykle spędza sen z powiek prawdziwych fanów aranżacji wnętrz. Mebel z uporczywym sprzętem, który nigdzie nie pasuje – zdaje się, że duża część z nas może mieć na ten temat podobne zdanie. Biurka gamingowe dostępne w ofercie GGdesk.pl występują w różnych wielkościach i formach. Narożne biurka gwarantują nie tylko wygodę, ale również pozwolą stworzyć świetny kąt, który będzie współgrał z całym pomieszczeniem. Mimo swojej wielkości nie będą odstawać od całej aranżacji wnętrza. Biurko gamingowe może zostać wyposażone w światła led, które podświetlane na kolorowo na pewno nadadzą klimatu w pokoju Twojego dziecka. Specjalny uchwyt na słuchawki to dodatkowy gadżet funkcjonalny. Jest nie tylko użytkowy, ale pozwala na zachowanie porządku na biurku, co przyczynia się do lepszego odbioru wizualnego z perspektywy całego pomieszczenia.

Tutaj wszystko ma swoje miejsce.

Jak się okazuje gamingowe biurka sprawdzą się nie tylko dla zapalonych fanów gamingu. Ich funkcjonalność sprawia, że każdy, kto musi spędzić dłuższe godziny przy komputerze, pracy czy odrabianiu lekcji doceni posiadanie tego mebla. Regulacja nie tylko wymusza prostowanie kręgosłupa, zachowanie odpowiedniej linii ułożenia nóg i rąk, ale również pozwala na wytyczenie odpowiedniej odległości między wzrokiem użytkownika a monitorem. Produkt ten sprawdzi się więc również dla innych użytkowników, którzy na co dzień muszą spędzać długie godziny w pozycji siedzącej. Skorzystaj z GGdesk.pl i zapewnij odpowiedni komfort mieszkańcom Twojego domu.

Read More

Jak zachęcić dzieci do czytania lektur i promować wśród nich czytelnictwo?

W 2020 roku Polacy pierwszy raz od 6 lat odnotowali wzrost poziomu czytelnictwa. 42% badanych czyta przynajmniej jedną książkę w roku. Być może te dane to częściowo wynik pandemii i związanej z nią izolacji, przez co czytanie książek stało się jedną z nielicznych dostępnych wówczas rozrywek. Nie zmienia to jednak faktu, że z czytaniem w Polsce jest źle, a książki są skarbnicą wiedzy. Dzięki nim stajemy się mądrzejsi, rozwijamy się, relaksujemy oraz odnajdujemy pasje, a także życiową mądrość. Dlatego obowiązkiem dorosłych powinno być zachęcanie dzieci do czytania nie tylko przypadkowych książek, ale również szkolnych lektur, i dawanie im pozytywnego czytelniczego przykładu.

Czytanie od najmłodszych lat

Promocję czytelnictwa wśród dzieci można zacząć już w ich wczesnym wieku, a wielu rodziców czyta im książki już w okresie prenatalnym. Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć maluchowi czytać. Dzięki temu szybciej rozwijają się jego kreatywność i twórcze myślenie. Dlatego warto wybrać jedną z pozycji z katalogu księgarni online Virtualo. Książki dla dzieci będą doskonałą alternatywą dla multimedialnych dziecięcych rozrywek, a przy okazji pozytywnie wpłyną na wzbogacenie zasobu słów dziecka oraz na jego zdolność koncentracji. Na platformie znajdują się setki e-booków dla najmłodszych. By możliwe było wybranie tych najlepszych, polecamy zapoznanie się z artykułem Top 5 książek dla 3-latków. Te historie pokocha każdy maluch.

Osobne kieszonkowe wyłącznie na książki

Zaznajamianie dziecka z literaturą od najmłodszych lat istotnie wpływa na jego późniejszy stosunek do książek – również szkolnych lektur. Z reguły ci uczniowie nie wymagają specjalnej zachęty. Dobrym sposobem na wzmocnienie ciekawości młodszego pokolenia wobec różnych pozycji, w tym lektur, jest podarowanie mu specjalnego kieszonkowego wyłącznie na książki. Dla pewności, by pieniądze zostały wydane właściwie, można podarować dziecku voucher Virtualo.

Dzięki regularnemu nabywaniu nowych publikacji młody czytelnik może nauczyć się, że każdy tekst kryje w sobie coś zupełnie innego i interesującego. Z czasem podobne przeświadczenie uczniowie zaczną nabywać w stosunku do pozycji z kanonu lektur – szczególnie tych, które uważane są przez większość nastolatków za nudne.

Niemniej bez względu na to, czy to książki dla młodszych i starszych klas szkół podstawowych, czy średnich, odpowiednio do wieku czytelników poszerzają one ich horyzonty. To utwory, z których młodzi ludzie mogą dowiedzieć się wiele o otaczającym ich świecie, poznać różne perspektywy spojrzenia na dane problemy, a także nauczyć się tolerancji inności.

Ciekawe lekcje języka polskiego

Promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży leży w gestii nie tylko rodziców. Istotnie mogą przyczyniać się do niej także nauczyciele – szczególnie języka polskiego. Do zapoznania z lekturą mogą motywować młode pokolenie ciekawe lekcje języka polskiego. Pomysł przygotowania szkolnego spektaklu czy teatrzyku na bazie lektury, który może okazać się dla uczniów bardzo atrakcyjny, wiąże się z koniecznością wnikliwego poznania danej książki – jej bohaterów i ich perypetii. Również organizacja konkursu związanego z konkretnym dziełem czy zajęć multimedialnych mogą stanowić dla nastolatków skuteczny argument do sięgnięcia po lekturę.

Lektury w formie audiobooków

W przypadku bardziej opornych uczniów doskonałym rozwiązaniem może być z kolei obcowanie z lekturami w postaci audiobooków. Książki MP3 są dziś bardzo popularne zarówno wśród młodszych, jak i starszych czytelników. Znakomici lektorzy, jak Jerzy Bralczyk, Filip Kosior, Piotr Fronczewski czy Janusz Zadura, czytają powieści bardzo profesjonalnie i swoim głosem potrafią wciągnąć w historię nawet najbardziej zniechęconego nastolatka.

Wiele lektur do słuchania można znaleźć również w księgarni internetowej Virtualo. O mobilizowaniu dzieci do poznawania świata książek piszemy w tekście blogowym Jak zachęcić dzieci do czytania? Poznaj nasze wskazówki!

Read More

Bilard dla dzieci, jako alternatywa dla gier komputerowych

Zakup klasycznych gier dla dzieci wiąże się z wieloma korzyściami dla ich właściwego rozwoju, warto zadbać o ich obecność w domach i szkole. Są to produkty ogólnodostępne, nie kosztują dużo, a mogą sprawić wiele radości najmłodszym. W sytuacji, gdy klasyczne gry zaczynają być nieco nudne, warto postawić na bardziej nowoczesne formy rozrywki.

Bilard dla dzieci – czy warto kupić?

Tradycyjne stoły bilardowe zajmują dużą ilość miejsca, dlatego nie w każdym domu może znaleźć się tego rodzaju rozrywka. Na szczęście powstały nieco mniejsze warianty, dla których powyższa przeszkoda przestaje istnieć, kompaktowy rozmiar pozwoli na schowanie przedmiotu. Decydując się na bilard dla dzieci , należy zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu oraz jego stabilność. Idealne warunki do gry zapewniają także dodatkowe poprzeczki, których zadaniem jest wzmocnienie całej konstrukcji. Powyższe czynniki mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo dzieci podczas rozgrywek. Bilard dla dzieci w domu to doskonała forma rozrywki dla całej rodziny, możliwe staje się rozegranie własnego turnieju, zdrowa rywalizacja jest jak najbardziej w porządku. Dodatkowo pociechy może ćwiczyć koordynację ruchowo-wzrokową, refleks oraz skupienie. Istotna jest ponadto umiejętność opracowania strategii na wygraną. To nie tylko sposób na rozgrywkę, ale także czas spędzony w gronie najbliższej rodziny. Bilard dla dzieci występujący w mniejszej wersji można ustawić w dowolnym punkcie w domu, najlepiej zdecydowanie utrzyma się na stole. W zestawach znajdują się stół, bile, kije do ich wbijania, trójkąt pozwalający ustawić bile oraz kreda.

Na jaką okazję można kupić bilard dla dzieci?

Tak naprawdę każda okazja jest dobra na to, aby zainwestować w bilard dla dzieci – zarówno Święta Bożego Narodzenia, urodziny, jak i Dzień Dziecka. Taki podarunek stanowi najlepszą rozrywkę dla rówieśników oraz całej rodziny, spędzanie wolnego czasu staje się o wiele bardziej przyjemne i ciekawe. Opracowanie własnej taktyki uczy logicznego myślenia, a w przypadku wygranej pojawia się nieograniczona radość i satysfakcja z odniesionego sukcesu. Zakupiony bilard dla dzieci pomoże także w utracie zainteresowania grami komputerowymi oraz telefonicznymi. To z kolei wiąże się z zaletami dla zdrowia i samopoczucia każdego dziecka, chroni między innymi wzrok najmłodszych. Co ciekawe, przenośną grę w postaci bilardu dla dzieci można zabrać ze sobą na każdy wyjazd, rozgrywka w plenerze brzmi bardzo zachęcająco. Jeśli na rodzinnych wakacjach pojawia się niezbyt sprzyjająca pogoda, wystarczy wyjąć z pokrowca produkt i rozegrać partię w bilard. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dotyczy to również jakości kupowanych gier i zabawek. W sklepach możliwe jest nabycie połączenia kilku gier w jednym opakowaniu, znajdują się tam najczęściej piłkarzyki, tenis, hokej i opisywany w artykule bilard. W wielu placówkach edukacyjnych udostępnia się tego rodzaju gry, stymulują rozwój uczniów na każdy etapie i gwarantują połączenie nauki z zabawą.

Read More