Robotyka dla dzieci – czy warto?

Robotyka dla dzieci – czy warto?

Robotyki mogą uczyć się już przedszkolaki. Czemu warto zapisać swoje dziecko na zajęcia?

Sądzicie, że kilkuletnie dziecko jest za małe na zajęcia z robotyki? Najwyższa pora zweryfikować swoje poglądy. Najmłodsi uczestnicy mogą mieć nawet 5 lat. Dostosowanie poziomu zajęć do ich potencjału jest możliwe dzięki zastosowaniu graficznej metody programowania VPL oraz zestawów LEGO WeDo. Jakie korzyści maluchy odniosą z uczestnictwa w lekcjach robotyki? Na to pytanie odpowiadamy w nowym artykule.

Zajęcia z robotyki dla dzieci: nauka przez zabawę

Najważniejszy atut zajęć z robotyki jako narzędzia do wspomagania rozwoju dzieci to na pewno fakt, że są one źródłem niesamowitej zabawy. Stworzenie własnego robota z klocków i zaprogramowanie go tak, by wykonywał określone czynności jest dla maluchów dużym przeżyciem, którego zwykle nie miały okazji doświadczyć przy zwykłych zabawach. To sprawia, że do kolejnych lekcji podchodzą z dużym entuzjazmem. Jak konkretnie wyglądają zajęcia? Dowiecie się na https://go4robot.pl.

Robotyka dla dzieci: prawdziwa gimnastyka dla mózgu

Programowanie – nawet w uproszczonej, graficznej formie – uczy dzieci logicznego myślenia oraz poprawia umiejętności matematyczne i fizyczne. Poza intensywnym treningiem umysłowym, zajęcia z robotyki dla dzieci przyspieszają też rozwój umiejętności miękkich. Uczą cierpliwości i pracy w zespole. Ponadto pokazują, że wszystkie działania mają jakiś skutek – nie zawsze pozytywny – a większość problemów można rozwiązać.

Robotyka dla najmłodszych: rozwój zdolności manualnych

Budowa robotów to równie ważna część zajęć z robotyki, co tworzenie programów. Przy tej okazji najmłodsi mogą rozwijać swoje umiejętności manualne. To też pole do popisu nieograniczonej, dziecięcej wyobraźni. Zestawy LEGO WeDo pozwalają na zastosowanie ogromnej liczby kombinacji i tym samym nadanie robotowi indywidualnego charakteru.

Robotyka rozwija zainteresowanie światem i technologiami

Trudna do zmierzenia, ale niesamowicie ważna korzyść to rozbudzenie ciekawości malucha. Widząc możliwości robotów, jest on coraz bardziej zainteresowany nowoczesnymi technologiami, a wszechstronność ich zainteresowań – całym otaczającym go światem. To będzie procentowało właściwie przez całe jego życie, zachęcając do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Również tych niekoniecznie związanych z samą robotyką.