Jakie sztuczki na płodność faktycznie są skuteczne

Jakie sztuczki na płodność faktycznie są skuteczne

Jeśli masz problemy z poczęciem, być może przeszłaś już przez wszystkie możliwe metody i sztuczki, jakie można zastosować. Podczas gdy wiele osób lekceważy teorię, że takie metody mogą pomóc w poczęciu, są również i takie, które przypisują swoją ciążę dziwnym i niezwykłym sztuczkom. Sprawdźmy zatem, jakie sztuczki na płodność są skuteczne, a które z nich to tylko niepotwierdzony mit.

Miód naturalny

Mówi się, że spożywanie miodu może zwiększyć szanse na poczęcie poprzez zwiększenie płodności. Jest to bardzo prawdopodobne, szczególnie w przypadku surowego miodu. Surowy miód zawiera witaminy, aminokwasy, żelazo, wapń i minerały.

I chociaż nie ma potwierdzonego dowodu na poparcie skuteczności tej sztuczki, istnieje przekonanie, że miodu używano jako naturalnego środka do zwiększania płodności jeszcze w czasach medycyny starożytnego Egiptu. Poza tym miód ma również inne właściwości zdrowotne, więc włączenie go do diety na pewno nie zaszkodzi.

Olej rybny

Jeśli chodzi o niepłodność, doświadczać jej mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. I pomimo że istnieje mnóstwo metod i sztuczek, które pomagają zwiększać płodność u kobiet, w kwestii mężczyzn wybór ten jest znacznie uboższy.

Jedną ze sztuczek na zwiększenie płodności u mężczyzn jest spożywanie oleju rybnego. Ten produkt spożywczy jest pełen kwasów omega-3, które mogą pomóc w zwiększeniu płodności.

Parowanie pochwy

Parowanie pochwy, zwane też parowaniem Yoni lub v-steaming, polega na kucaniu nad parowcem, który wypełniony jest wodą i różnymi gatunkami ziół leczniczych. Metoda ta może nie tylko zranić kobietę, ale także powodować dalsze szkody.

Z tego względu nigdy nie należy próbować tej niebezpiecznej sztuczki w domu. Może być nie tylko bardzo niebezpieczna, ale i bardzo bolesna.

Syrop na kaszel

Jeśli chodzi o problemy z niepłodnością, kobiety są w stanie wypróbować wszystko, co tylko możliwe, aby zajść w ciążę. W tym procesie wybór niektórych składników może nie tylko zaszkodzić, ale także spowodować inne problemy zdrowotne.

Jedną z takich sztuczek jest picie syropu na kaszel. Ten medykament przeznaczony jest szczególnie dla osób chorych. Poza tym można go spożywać, jeśli zaleci go lekarz. Natomiast wykorzystywanie syropu na kaszel jako środka wspomagającego płodność jest tutaj bardzo złym pomysłem.

Unoszenie nóg

Plotka głosi, że gdy po stosunku seksualnym kobieta leży na plecach z uniesionymi nogami, może jej to pomóc w zajściu w ciążę. Teoria ta działa w następujący sposób: Kiedy kobieta kładzie się na plecach, trzymając nogi w górze, plemniki mają większą szansę na dopłynięcie do jajników.

Faktem jest, że nie istnieją żadne dowody medyczne na poparcie tego twierdzenia. Niemniej jednak stosowanie tej sztuczki nie przynosi żadnych negatywnych efektów. Dlatego, jeśli kobieta ma ochotę na uniesienie nóg po zakończonym seksie, może się na to śmiało zdecydować.