Czy uprawianie seksu każdego dnia zmaksymalizuje szanse na zajście w ciążę?

Czy uprawianie seksu każdego dnia zmaksymalizuje szanse na zajście w ciążę?

Jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają kobiety próbujące zajść w ciążę po raz pierwszy, dotyczy tego, jak często muszą uprawiać seks. Wiele z nich uważa, że ​​muszą uprawiać seks każdego dnia, aby zajść w ciążę. Jednak w rzeczywistości uprawianie seksu każdego dnia (pomimo że może być bardzo przyjemne) może wywierać niepotrzebną presję na oboje partnerów.

A jeśli próbujesz zajść w ciążę, zapoznaj się z tym, kiedy i jak często uprawiać seks:

Kiedy uprawiać seks?

Najlepszą porą na seks w celu pomyślnego poczęcia dziecka jest okres owulacji. Jest to okres cyklu menstruacyjnego, w którym uwalniane są komórki jajowe. W tym czasie seks daje ciału najlepsze szanse na to, że plemniki partnera z powodzeniem spotkają się z jednym z jajeczek i dojdzie do zapłodnienia.

Obliczanie „okna owulacji” lub dat prawdopodobnej owulacji nie jest nauką ścisłą i dlatego warto uprawiać seks w okolicach przewidywanych dat (tj. tuż przed, w trakcie i tuż po przewidywanym okresie owulacji), aby zwiększyć swoje szanse.

Istnieje wiele naukowych sposobów śledzenia dat owulacji, w tym:

  • Śledzenie miesiączki za pomocą aplikacji lub dziennika
  • Testy owulacyjne / paski (które kontrolują poziom hormonów w moczu)
  • Podstawowe śledzenie temperatury – aby zidentyfikować wszelkie zmiany temperatury ciała, które mogą sugerować, że ciało przechodzi owulację.

Jeżeli starasz się zajść w ciążę, być może zainteresują Cię skuteczne sposoby na lepszą płodność.

Czy uprawianie seksu każdego dnia to najlepsza metoda na zajście w ciążę?

Niektóre pary mogą uznać, że śledzenie dat owulacji jest zbyt stresujące lub może być dość trudne do zidentyfikowania, jeśli występują nieregularne okresy. W takich okolicznościach niektóre pary decydują się na seks każdego dnia, mając nadzieję, że zagwarantuje im to pozytywny wynik. Niestety nie zawsze tak jest.

Uprawianie seksu każdego dnia może być dość stresujące, szczególnie jeśli naturalnie nie mamy wysokiego libido. Takie podejście może również wywierać silną presję na oboje partnerów, żeby dobrze się starać i odnosić sukcesy. I w końcu dochodzi to do takiego stopnia, że ​​seks staje się bardziej ćwiczeniem wojskowym niż czułym, intymnym romansem.

Faktem jest, że na zdolność do poczęcia może mieć także negatywny wpływ wysoki poziom stresu. Jeśli będziemy uprawiać seks zbyt często, może to zmniejszyć ilość uwalnianych zdrowych plemników, szczególnie jeśli partner cierpi na problemy z płodnością, takie jak niska liczba plemników.

Jak często należy uprawiać seks?

Zamiast śledzić i mierzyć czas owulacji, można zdecydować się na „regularny” seks. Prawda jest taka, że można osobiście zidentyfikować niektóre fizyczne oznaki owulacji. Jednakże usunięcie presji związanej ze śledzeniem i zwyczajne uprawianie seksu co drugi dzień może zmniejszyć presję i pomóc cieszyć się samym procesem tworzenia dziecka. Mało tego, pozwala również zachować spontaniczność regularnego życia seksualnego, pomagając obojgu czuć się bardziej spokojnym i zrelaksowanym.

Czas poczęcia będzie się różnić w zależności od pary; więc bądź cierpliwa. Nie każdy ma szczęście zajść w ciążę po raz pierwszy. Spróbuj cieszyć się tym doświadczeniem, ponieważ Twoje możliwości spędzenia nieprzerwanego czasu z partnerem prawdopodobnie znacznie się zmniejszą, gdy urodzi się dziecko. Zawsze możesz też zapoznać się z zaletami diety-seks.