Proste kroki do zajścia w ciążę

Proste kroki do zajścia w ciążę

Z jednej strony są kobiety, które tak naprawdę nie muszą się zbytnio wysilać, aby zajść w ciążę. Jednak są również i takie, które muszą się mocno postarać, aby usłyszeć tę radosną nowinę. Ciało każdej kobiety jest inne, dlatego czas poczęcia może różnić się w zależności od organizmu. Na szczęście istnieje kilka łatwych zmian, jakie przyszli rodzice mogą wprowadzić do swojego stylu życia i nawyków, aby zajść w ciążę.

Oto osiem prostych kroków do zajścia w ciążę.

Zdrowa żywność

Jedzenie i płodność są ze sobą ściśle powiązane. Jeżeli Ty i Twój partner trzymacie się zdrowej diety, zwiększa to szanse na poczęcie. W związku z tym jest to jedna z pierwszych zmian, jakie należy zastosować.

Regularne ćwiczenia

Utrzymanie dobrej kondycji jest ważne, aby łatwo zajść w ciążę. Jeśli czujesz się zbyt leniwa, aby wstać i trochę poćwiczyć, zawsze możesz poprosić swojego partnera, aby ćwiczył z Tobą. Trening z partnerem jest świetną motywacją do regularnych ćwiczeń. Na przykład, dobrym pomysłem będzie spacer lub bieganie.

Warto też nadmienić, że spędzanie tych leniwych godzin na kanapie może wpłynąć na płodność u mężczyzn.

Relaks

Faktem jest, że stres może mieć negatywny wpływ na płodność. Z tego powodu warto spróbować jogi lub medytacji, albo innych rzeczy, jakie lubisz robić w celu zmniejszania poziomu stresu.

Przewiewność tam na dole

Trzymanie laptopa na kolanach przez długie godziny albo noszenie obcisłych szortów z nieoddychającego materiału może wpłynąć na liczbę plemników. Dlatego, jeśli ktoś planuje zostać ojcem, powinien zdecydować się na luźne ubrania i trzymanie laptopa na stole.

​Zero alkoholu

Intensywne picie alkoholu może zmniejszyć płodność. A więc, jeśli każdego dnia raczysz się kieliszkiem wina po pracy lub do posiłku, powinnaś natychmiast przestać.

Zero tytoniu

Palenie tytoniu może zmniejszyć płodność nie tylko u mężczyzn, ale i u kobiet. A jeżeli jeszcze szukasz idealnego powodu, aby rzucić palenie, właśnie go znalazłaś.

Ożywienie romansu

Niektóre pary uprawiają seks tylko po to, aby zajść w ciążę. Jeżeli utożsamiasz się z taką sytuacją, to naprawdę musisz ożywić romans między Tobą a Twoim partnerem. Zapomnij o płodnych dniach i pozwól romansowi zająć pierwsze miejsce.

Regularny, acz niekontrolowany seks

Wszyscy wiemy, że seks jest podstawowym warunkiem zajścia w ciążę, ale też dobrze wiedzieć, kiedy masz owulację. Tak czy siak, uprawianie seksu dwa-trzy razy w tygodniu zwiększy szanse na poczęcie.

Więcej ciekawych informacji na temat ciąży, dziecka i zdrowego trybu życia znajdziesz na https://www.zycie24.pl.