Mapa świata na ścianę – czemu warto postawić na taką tapetę?

Mapa świata na ścianę – czemu warto postawić na taką tapetę?

Mapa świata na ścianę to doskonały pomysł na wykończenie aranżowanego wnętrza. Sprawdza się to zwłaszcza w młodzieżowych pokojach, które są przeznaczone dla uczniów lub studentów. To oryginalna ozdoba, która pełni jednocześnie funkcję edukacyjną. Dzięki niej młodzi ludzie mogą się dowiedzieć na jakim kontynencie leży dane państwo, jaka jest jego stolica oraz z kim sąsiaduje Polska. Co najważniejsze taka mapa jest dostępna w wielu różnych rozmiarach i kolorach.

Mapa świata na ścianę – na jakie rodzaje można się zdecydować?

Mapa świata na ścianę charakteryzuje się nietuzinkową estetyką, wytrzymałością, różnorodnością motywów oraz oryginalnym designem. W ten sposób udanie wkomponuje się w każde pomieszczenie i zachwyci zarówno nastolatków, jak i osoby dorosłe. Wystarczy ją prawidłowo ułożyć na wybranej ścianie, lecz w tym zakresie zawsze można poprosić o pomoc doświadczonych specjalistów. Mapy świata na ścianę dzielą się obecnie na kilka różnych rodzajów, a mianowicie:

  • mapy fizyczne,
  • mapy polityczne,
  • mapy dziecięce,
  • mapy świata w wersji zwierzęcej.

Duże znaczenie ma m.in. to dla kogo konkretnie kupuje się taką tapetę i w którym pokoju znajdzie zastosowanie. Taka mapa stanie się nie tylko wyjątkowym urozmaiceniem wnętrza, ale będzie można ją również wykorzystać w formie „dzienniczka podróży”. Jeśli właściciel mapy uda się na wycieczkę do jakiegoś innego kraju może to zaznaczyć na wskazanej wyżej mapie, np. przy pomocy zakupionego gadżetu lub pinezki.

Mapa świata na ścianę – czym góruje nad innymi możliwościami?

Mapa świata na ścianę występuje w wielu ciekawych formach: winylowej, flizelinowej i laminowanej. Wystarczy porównać między sobą wymienione wcześniej propozycje i sprawdzić, która z nich odznacza się najmocniejszymi punktami.

Do największych zalet map świata na ścianę można zaliczyć z całą pewnością ich wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV i wilgoć. W związku z tym nie ma żadnych przeciwwskazań, aby takie mapy znalazły zastosowanie w sypialniach, kuchniach, łazienkach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych, gabinetach, biurach czy też nawet salonach. Co istotniejsze nie będą blaknąć i pozwolą na stworzenie nowoczesnej aranżacji.

Tapety z mapą świata stanowią idealne tło dla regałów z książkami czy też dużych łóżek. Jeśli ktoś ma w sobie duszę prawdziwego odkrywcy i bardzo lubi podróżować powinien mieć je w swoim pokoju. Niektóre z nich są niezwykle szczegółowe, natomiast inne mają zaznaczone wyłącznie kontury kontynentów, dlatego przy finalnym wyborze nie obejdzie się bez długich analiz.