7 kosmetycznych marek bezpiecznych dla przyszłych matek

7 kosmetycznych marek bezpiecznych dla przyszłych matek

Spodziewając się dziecka, kobiety zdają sobie sprawę, że to, co wprowadzają do swojego organizmu, może wpływać na rozwój płodu. Jednak należy mieć na uwadze, że to samo dzieje się, kiedy korzystają z kosmetyków. Ludzka skóra może wchłonąć do 60 procent aplikacji miejscowych! A to oznacza, że przyszli rodzice muszą zachować szczególną czujność w poszukiwaniu nietoksycznych kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry.

Istnieje wiele naturalnych i organicznych opcji. Nasuwa się więc pytanie, na jakie składniki powinno się najbardziej zwracać uwagę? Oto kilka, o jakich należy pamiętać podczas ciąży:

  • Retinol lub retinoidy (witamina A) – należy tego unikać tak bardzo, jak to możliwe. Stwierdzono, że retinoidy, często stosowane w leczeniu chorób skóry, powodują poważne wady wrodzone.
  • Soja – w przypadku melasmy należy unikać soi, która może nasilać przebarwienia ze względu na swoje działanie estrogenne.
  • Ftalany – zapachy syntetyczne często zawierają ftalany, które mogą powodować wady rozrodcze. Niestety to samo można powiedzieć o wielu olejkach eterycznych, ponieważ nie zawsze są one testowane przez NFZ. Olejki te są silnie skoncentrowane i potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia, nawet jeśli stosowane są na skórę poza ciążą.
  • Oksybenzon – jest to szkodliwy składnik przeciwsłonecznych filtrów chemicznych, który może być wchłaniany do krwiobiegu. Zamiast tego, lepiej wybrać mineralny filtr przeciwsłoneczny, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Ażeby ułatwić wybór kosmetyków, które będą bezpieczne dla matki i nienarodzonego dziecka, przygotowaliśmy siedem marek oferujących bezpieczne produkty do pielęgnacji skóry. Każda z tych firm oferuje opcje naturalne lub organiczne, dzięki czemu możesz wyglądać i czuć się bosko.

Cocokind

Misją Cocokind jest zapewnienie czystego, świadomego i zdrowego piękna dla wszystkich, w tym także dla oczekujących rodziców. Oprócz naturalnej linii produktów do pielęgnacji skóry, Cocokind oferuje rozświetlacze, balsamy do brwi i przyciemniane sztyfty wykonane ze składników roślinnych, takich jak korzeń maca lub ekstrakt z grzybów.

Amareta

Zsynchronizuj swoją skórę ze swoim cyklem: Amareta chce, aby kobiety dostosowały się do swoich hormonów i cykli, zwłaszcza w czasie ciąży. Linia kosmetyków MadeSafe została sformułowana bez parabenów, retinoidów lub wątpliwych olejków eterycznych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia dziecka. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z nadwrażliwością, czy podrażnionymi rozstępami, Amareta oferuje rozwiązania na bazie roślin, które działają na każdy rodzaj skóry.

Burt’s Bees

Od momentu powstania marki, produkty Burt’s Bees zawsze były w 95 procentach naturalne (lub więcej). Są odpowiedzialnie pozyskiwane i pakowane, zapewniając bezpieczny użytek zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Szukając składników, takich jak olej z nasion meadowfoam i ekstrakt z zielonej herbaty, w tym kompleksowym sklepie możesz znaleźć korektory, cienie do powiek i wszystko pomiędzy. Sklep inwestuje również w programy wspierania zdrowia ludzi i pszczół miodnych.

Honest Company

Zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo to dwie główne wartości kosmetyków Honest Company. Wszystkie kosmetyki są naturalnie formułowane bez talku, ftalanów lub syntetycznych olejków i substancji zapachowych. Ponadto, dostępnych jest ponad tuzin odcieni skóry, dzięki czemu zawsze możesz znaleźć idealne (bezpieczne) dopasowanie.

Ecco Bella

Ecco Bella łączy naukę i piękno z linią amerykańskich kosmetyków do twarzy, oczu i ust. Każda formuła łączy w sobie składniki pochodzenia roślinnego, naturalnie występujące w celu leczenia i ochrony skóry. Chcesz być bezpieczna i zrównoważona? Wybierz kompakty do wielokrotnego napełniania Ecco Bella, aby ograniczyć nadmiar opakowań i odpadów.

Luv & Company

Luv & Company to inkluzywna i nietoksyczna linia kosmetyków, na którą czekaliśmy. Ta znakomita marka kosmetyków najlepiej nadaje się dla bogatych w melaninę, przyszłych rodziców. Produkty tej firmy są nieszkodliwe i naturalne, i oferują mnóstwo różnych podkładów mineralnych, mocno napigmentowanych szminek oraz bogatych pomad do brwi, które natychmiast poprawią Twój wygląd.

100% Pure

Jako alternatywę dla syntetycznych barwników i kolorów, 100% Pure preferuje makijaż z pigmentami owocowymi. Od cieni do powiek po pomadki w płynie, każdy produkt jest nietoksyczny i naturalny. Co więcej, będzie również trwały, czego dowodem mogą być tysiące pozytywnych recenzji od usatysfakcjonowanych użytkowników. Dzięki dziesiątkom dostępnych produktów i odcieni istnieje niezliczona ilość sposobów na podkreślenie macierzyńskiego blasku.

Sprawdź tez informacje o bezpiecznych kosmetykach dla matki i dziecka.