Kosmetyki wspierające kobietę w ciąży

Kosmetyki wspierające kobietę w ciąży

Specjalnie z myślą o kobietach w ciąży powstało i jest dostępne na rynku szereg specjalistycznych preparatów wspierających ją w tym szczególnym okresie.

Składniki wspierające kobietę w ciąży

Ciąża to dla kobiecej skóry jeden z najtrudniejszych okresów, kiedy staje przed poważnym egzaminem. W tym okresie każda kobieta potrzebuje większych niż zwykle witamin i różnych składników mineralnych. Dostępne są więc liczne suplementy uzupełniające dietę przyszłej matki w okresie poprzedzającym planowane zajście w ciążę. Mają one przygotować kobietę do samego okresu rozwoju prenatalnego dziecka jak i karmienia piersią po jego urodzeniu. Preparaty te są bogate w takie składniki jak kwas foliowy, kwasy omega-3 i DHA, magnez, wapń a także potas, żelazo, cynk i witaminy głównie z grupy B, C, A oraz E. Stosowanie w ciąży suplementów pozytywnie wpływa na produkcję czerwonych krwinek oraz hemoglobiny. Wspierają poprawny proces podziału komórkowego i prawidłowy transport tlenu do wszystkich części organizmu. Pozytywnie oddziałują także na pracę układu nerwowego. Suplementy dostępne są w kilku formach, jako tabletki, kapsułki bądź saszetki.

Zmiany skórne

W trakcie trwania ciąży w kobiecym organizmie zachodzą liczne zmiany, przede wszystkim takie o podłożu hormonalnym. Wpływa to na skórę, która staje się dużo bardziej niż zwykle wrażliwa a nawet drażliwa. Miejscami może stać się przesuszona lub przeciwnie, można też obserwować zwiększone wydzielanie się łoju czyli łojotok. W wielu miejscach na ciele skóra ulega w ciągu tych kilku miesięcy intensywnemu rozciąganiu niemal do granic wytrzymałości. W miejscach takich jak brzuch oraz biust nierzadko pojawiają się rozstępy natomiast u wielu przyszłych mam na twarzy pojawiają się przebarwienia pigmentacyjne.

Podczas ciąży wiele kobiet narażonych jest szczególnie mocno na atak cellulitu. Atakuje on w bardzo zjadliwy sposób pośladki ale także uda i biust. Natomiast na łydkach może dodatkowo pojawić się męcząca opuchlizna. Niestety stan ten może nie ulec poprawie nawet po porodzie. W ich efekcie skóra może nawet trwale utracić swoją naturalną elastyczność oraz jędrność. Na szczęście z pomocą przychodzą tutaj różne preparaty kosmetyczne oferujące odpowiednią ochronę.