Czy warto schudnąć przed zajściem w ciążę?

Czy warto schudnąć przed zajściem w ciążę?

Zmniejszenie masy ciała nie tylko może zwiększyć szanse na zajście w ciążę, ale też poprawić ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego. A to z kolei może pomóc Twojemu ciału lepiej radzić sobie z fizycznymi wyzwaniami samej ciąży.

Z tego względu poniżej prezentujemy praktyczne metody odchudzania, jakie można stosować przed zajściem w ciążę

Planowanie posiłków

Warto przyjrzeć się spożywanym posiłkom i starać się ograniczyć spożycie kalorii lub wielkość porcji, jednocześnie utrzymując zbilansowaną dietę zawierającą wszystkie główne grupy żywności. Planowanie posiłków to świetny sposób na zapewnienie, że spożywasz odpowiednie posiłki. Ponadto, może również pomóc w ograniczeniu marnotrawstwa i efektywniejszym zarządzaniu budżetem.

Zmiany w diecie

Jeśli przybierasz na wadze, to prawdopodobnie niektóre z Twoich wyborów żywieniowych nie są najodpowiedniejsze pod względem zawartości tłuszczu i poziomu kalorii. Spójrz na kilka prostych zmian w diecie, jakie możesz wprowadzić, aby zmniejszyć ogólne zużycie kalorii, jednocześnie zapewniając, że nadal zużywasz rozsądną ilość kalorii, aby zapewnić energię. Na przykład, zamień paczkę chipsów na ciastko ryżowe albo słodkie przekąski na owoce lub jogurt. Takie produkty pozwolą Ci zaspokoić apetyt na słodycze i poprawią ogólny stan zdrowia.

Ćwiczenia

Ażeby rozpocząć proces odchudzania, staraj się zwiększyć poziom ćwiczeń. A więc zacznij się więcej ruszać i bierz udział w czynnościach, które mogą zwiększyć tętno i pomóc spalić kalorie. Dobrym punktem wyjścia może być szybki spacer, przepłynięcie kilku basenów albo relaksująca joga. Zaleca się, aby zacząć powoli i stopniowo zwiększać poziom aktywności w celu uniknięcia kontuzji lub nadmiernego wysiłku.

Być może zainteresuje Cię także artykuł o prostych sposobach na zajście w ciążę.

Suplementy

Jeśli Twoja dieta nie jest znakomita, to kolejnym ważnym czynnikiem podczas przygotowań do zajścia w ciążę jest dodanie do diety prenatalnej witaminy i kwasu foliowego, zwykle w postaci suplementu. W ten sposób uzyskasz dostęp do głównych składników odżywczych, których w przeciwnym razie może w Twojej diecie brakować. Jeśli chcesz uzyskać idealną dietę przed ciążą, powinnaś utrzymać wysoki poziom żelaza, witaminy D i witaminy C. Pokarmy bogate w te składniki odżywcze są również zdrowsze.

Staraj się nie przesadzać i korzystaj z systemu małych kroczków, regularnie przygotowując swoje ciało na rozwój dziecka.