Rodzaje okryć kąpielowych dla dzieci

Rodzaje okryć kąpielowych dla dzieci

Okrycia kąpielowe dla niemowląt są jednym z niezbędnych elementów wyprawki dla każdego niemowlaka, a jednocześnie są jednym z tych elementów, którym przyszli rodzice poświęcają stosunkowo niewiele czasu. Najczęściej wybierają takie okrycie (ręcznik z kapturkiem lub standardowy ręcznik), które akurat wpadnie im w ręce podczas wizyty w sklepie i które ewentualnie zachwyci ich kolorem. Czy takie rozwiązanie jest najlepsze?

Wybierając okrycie dla dziecka najczęściej rodzice wybierają pomiędzy standardowymi ręcznikami, a ręcznikami z kapturkiem. Oba rodzaje okryć kąpielowych dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dostosować rozmiar okrycia do wzrostu dziecka, które będzie z tego okrycia korzystać.

Wybierając standardowy ręcznik lub ręcznik z kapturkiem rodzice wybierają nie tylko rozmiar okrycia kąpielowego, ale również materiał, z którego jest on wykonany. Na rynku dostępnych jest wiele różnych okryć kąpielowych dla dzieci – w zależności od tego, czy rodzic preferuje okrycia welurowe, bambusowe, frotte czy bawełniane z pewnością znajdzie on okrycie dla swojego dziecka wykonane z tego właśnie materiału.

Okrycia kąpielowe na rynku dostępne są właściwie we wszystkich możliwych kolorach, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Standardowy ręcznik czy ręcznik z kapturkiem?

Stosunkowo istotną kwestią, którą powinni rozważyć rodzice jest to, jakie okrycie kąpielowe będzie lepsze dla ich dziecka. Wiele osób myśli, że wystarczy standardowy ręcznik, taki, z jakiego oni sami korzystają. Nic bardziej mylnego. W przypadku najmłodszych dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością ręcznik z kapturkiem. Wygląda on jak standardowy ręcznik, tyle że ma doszyty kapturek. Dzięki temu po wyjęciu dziecka z kąpieli nie tylko owija się je ręcznikiem, ale jednocześnie zakłada kapturek na głowę. W przypadku małych dzieci jest to bardzo istotna kwestia, gdyż dzięki temu znacząco ogranicza się możliwość przewiania dziecka po kąpieli. Dziecku jest cieplej, gdy ma zakrytą główkę, co znacząco przekłada się na jego komfort. Dziecko, któremu jest ciepło i które czuje się komfortowo będzie z pewnością spokojniejsze, co z kolei ułatwi rodzicom przeprowadzenie pozostałych zabiegów higienicznych oraz ubranie dziecka po kąpieli.

Ręczniki z kapturkiem, podobnie jak zwykłe ręczniki, dostępnie są w wielu rozmiarach i kolorach. Dodatkowo, oprócz ręczników ze zwykłymi kapturkami, dostępne są również bardziej fantazyjne wzory, np. z doszytymi uszami królika.

Podsumowując, wybierając ten element wyprawki dla dziecka nie warto decydować się na to, co akurat jest dostępne w sklepie. Taki wybór może okazać się nietrafiony. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zastanowienie się, jakie są potrzeby takiego małego dziecka i dobrać taki rodzaj okrycia kąpielowego, który pozwoli na ich zaspokojenie.