Zadbaj o słodki sen dziecka w przytulnej pościeli

Zadbaj o słodki sen dziecka w przytulnej pościeli

Urządzanie pokoju dziecka to nie lada wyzwanie. Liczą się nie tylko funkcjonalne meble, kolorystyka pokoju, ale przede wszystkim szczegóły takie jak zasłony, poduszki i pościel dla dzieci.

Fantazyjna pościel dla dzieci w różnych rozmiarach

Zazwyczaj decyzję o dodatkach w pokoju zostawiamy na sam koniec, na wykończenie pokoju. Najpierw wybieramy meble, oświetlenie i na koniec szukamy akcesoriów i dodatków jak na przykład pościel dla dzieci. Niezależnie od tego dla kogo będzie przeznaczona, czy dla roczniaka czy dla nieco starszego dziecka, warto wybrać coś specjalnego. Ładna i przyjemna w dotyku pościel dla dziecka, nastroi dziecko pozytywnie przed snem i ułatwi zasypianie. Warto zwrócić uwagę na rozmiary, bo często te standardowe nie odpowiadają na potrzeby rodziców. Takie rozmiary jak 60×80, 65×75 czy 80×120 z pewnością spełnią wymagania rodziców, którzy szukają innych rozmiarów niż standardowe. Taka pościel dla dziecka będzie idealnie pasować dla maluszka w trakcie spania. Jeśli chodzi o kolory, to przyjemna dla oka będzie pościel w delikatne wzory boho, w kwiaty lub też z wytłoczeniem czy poduszką z falbanką. Najczęściej spotyka się pościele, gdzie poduszka i kołdra są w tej samej tonacji kolorystycznej. Aby nieco rozweselić taką jednorodną kompozycję, warto spróbować pościeli z wytłoczeniem, które jest eleganckie i pasuje do góry i dołu w tym samym kolorze. Falbanki nadają fantazji pościeli, co szczególnie ma znaczenie w przypadku kompletów dla dziewczynek. Odmianą dla pościeli w tym samym kolorze może być komplet, gdzie poduszka kontrastuje z kołdrą i na przykład kołdra jest ciemna, a poduszka biała w delikatne wzorki.

Zadbaj o praktyczną pościel dla dziecka

Jeśli chodzi o wybór pościeli dla dziecka, to kluczowym kryterium jest to, aby była nie tylko ładna, ale przed wszystkim praktyczna. A co może być bardziej praktycznego niż kołdra i poduszka z naszytą poszewką na stałe? Dzięki temu pierze się wszystko za jednym razem i w tej samej cenie mamy pełny komplet pościeli, czyli kołdrę, poduszkę i to wszystko w poszewkach zintegrowanych na stałe. Taka pościel dla dzieci z wypełnieniem to gotowy komplet, który jest wygodny dla rodzica i daje komfort dziecku. Poszewka nie zsuwa się z kołdry i nie ma elementów drażniących typu zamki czy zatrzaski. Poza tym nie ma problemu z szukaniem odpowiedniego rozmiaru poszewek, co nie zawsze jest takie oczywiste i czasem, gdy rozmiar jest nietypowy, nie można znaleźć poszewki lub wybór kolorów i wzorów jest mocno ograniczony.