Co należy pić w czasie ciąży?

Co należy pić w czasie ciąży?

Kiedy jesteś w ciąży, musisz wprowadzić wiele zmian w swojej diecie. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, co powinnaś, a czego nie powinnaś spożywać w czasie ciąży, aby zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie Twojego dziecka. Kobiety w ciąży muszą pić więcej płynów, zwłaszcza latem, kiedy jest gorąco.

Jakie napoje można bezpiecznie spożywać w czasie ciąży? Oczywiście należy unikać napojów alkoholowych, ponieważ nawet picie z umiarem zwiększa ryzyko wystąpienia u dziecka płodowego zespołu alkoholowego. I chociaż niektóre napoje są wątpliwe, można je bezpiecznie spożywać w czasie ciąży.

Woda

Woda to najważniejszy napój, jaki powinnaś pić przez całą ciążę. Ogólnie powinnaś pić co najmniej sześć szklanek wody dziennie. Jednak kiedy jesteś w ciąży, powinnaś wypijać co najmniej jedną dodatkową szklankę dziennie. Jeśli przed zajściem w ciążę piłaś dużo wody, może to być bardzo korzystne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego dziecka, ponieważ zachowasz jej regularne spożycie.

Sok pomarańczowy

Sok pomarańczowy jest dobry do picia w ciąży, ale należy go spożywać tylko wtedy, gdy jest pasteryzowany i wzbogacony wapniem. Jest szczególnie dobry w spożywaniu, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi. Sok pomarańczowy zawiera potas, który może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi. Należy jednak unikać soku pomarańczowego lub innego rodzaju soku owocowego, który jest surowy lub świeżo wyciskany, ponieważ może być niebezpieczny.

Herbata ziołowa

Niektóre herbaty ziołowe mogą być spożywane w czasie ciąży. Tylko należy pamiętać, że nie wszystkie gatunki herbat są bezpieczne. Co więcej, niektóre mogą być toksyczne. Warto pić herbatę bez kofeiny i bogatą w przeciwutleniacze. Z kolei herbata miętowa i imbirowa może pomóc złagodzić objawy porannych mdłości. Możesz również pić herbatę zieloną, ale tylko z umiarem, ponieważ zwykle zawiera kofeinę. Istnieje jednak kilka bezkofeinowych zielonych herbat, które można kupić w sklepach ze zdrową żywnością.

Kawa

Kobietom w ciąży często mówi się, że nie mogą spożywać kawy ze względu na zawartość kofeiny. Jednak można bezpiecznie pić kawę, jeśli robisz to z umiarem. Spożycie kofeiny powinno być ograniczone do 200 mg dziennie. Kawa rozpuszczalna ma zwykle mniej kofeiny niż mielona, ​​więc możesz lepiej przestawić się na nią w czasie ciąży, jeśli już musisz delektować się codzienną filiżanką małej czarnej.

Powyższe napoje są na ogół bezpieczne w czasie ciąży. Jednak zawsze warto porozmawiać z lekarzem, aby potwierdzić, co najlepiej spożywać, żeby zapewnić bezpieczeństwo Twojemu dziecku.