Tablice manipulacyjne dla dzieci – zrobić czy kupić?

Tablice manipulacyjne dla dzieci – zrobić czy kupić?

Szeroki asortyment zabawek i akcesoriów dla dzieci powoduje, że nierzadko w domach brakuje miejsca na przechowywanie wszystkich tych produktów. Pokoiki dziecięce stają się zbyt małe na pomieszczenie wszystkich klocków, wózków, samochodzików i pluszaków. To często spory problem dla rodziców, którzy muszą liczyć się z tym, że kolejne odwiedziny gości są jednoznaczne z kolejnymi prezentami, którymi dziecko najczęściej pobawi się chwilę i rzuca w kąt. Tablica manipulacyjna to trend, który okazał się nie przemijać mimo upływu czasu. Jej popularność wynika nie tylko z czynników rozrywkowych, ale i edukacyjnych aspektów.

Zabawki nie tylko do zabawy – edukacyjny wymiar tablic manipulacyjnych

Tablice manipulacyjne dla dzieci, zwane inaczej sensorycznymi to produkty, których celem jest nie tylko zabawa sama w sobie, ale również rozwój dziecka. Jak to działa? Ta niepozorna z wyglądu tablica, która składa się z akcesoriów i przedmiotów codziennego użytku, wpływa na zmysły dziecka. Włączanie, zamykanie, słuchanie, stukanie – czynności, jakie wykonuje dziecko angażują wzrok, słuch, dotyk czy nawet smak – dzieci przecież szczególnie upodobały sobie właśnie ten zmysł do poznawania świata. Dziecko rozwija sensorykę, ale również ćwiczy swoją cierpliwość i koncentrację. Ponadto rozwija małą motorykę oraz koordynację ręka-oko, przydatną w późniejszym czasie podczas nauki pisania. Tablice manipulacyjne tworzone są zgodnie z duchem Montessori, czyli nurtem, który zakłada naukę samodzielności i indywidualności. Dziecko samo może poznawać otaczający je świat z pomocą przewodnika i wyrabiać sobie własny pogląd na to, jak działa rzeczywistość.

Którą tablicę wybrać – zakupioną w sklepie czy przygotowaną własnoręcznie?

Popularność tablic manipulacyjnych sprawiła, że wielu dystrybutorów zabawek dla dzieci zaczęło wprowadzać tablice na stałe do swojego asortymentu. Wielu rodziców zaczęło również tworzyć je samodzielnie. Rękodzielnicze zabawki to duża frajda zarówno dla dzieci, jak i rodziców. W tym przypadku szczególnie ważne jest jednak bezpieczeństwo dzieci. Duża liczba elementów różnej wielkości i różnych kształtów tworzących tablicę musi być stabilnie przytwierdzona tak, aby żaden z nich nie odpadł przy zabawie i nie stanowił zagrożenia dla malucha. Z tego względu tak ważne jest skorzystanie z oferty sprawdzonych producentów i pewnych sklepów, które w swoją misję wpisane mają bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników. Manibox.pl gwarantuje, że w swoich działaniach kieruje się przede wszystkim zasadą zachowania wszystkich koniecznych norm, jakie wymagają produkty przeznaczone dla dzieci. Jeśli nie masz więc pewności, że własnoręcznie tworzona tablica będzie w pełni bezpieczna dla dziecka, postaw na gotowy i sprawdzony produkt.

Dopasuj tablicę do wystroju dziecięcego pokoju

Różne kształty i kolory tablic manipulacyjnych dostępnych w sklepie Manibox.pl pozwalają na dobór takiej zabawki, która nie tylko spodoba się maluchowi, ale również stanie się integralną częścią jego pokoiku. Tablicę możesz na stałe przytwierdzić do ściany lub zmieniać jej miejsce położenia zgodnie z własnym zapotrzebowaniem i miejscem przebywania dziecka. To produkt, który staje się świetnym elementem designerskim i oryginalną ozdobą pokoju. Nie ma wątpliwości, że odwiedzający Twoje dziecko najmniejsi goście zwrócą na tę zabawkę swoją uwagę. Sprawdź ofertę Manibox.pl i postaw na jakościowe rozwiązania stosowane w zabawkach dla najmłodszych, które nie tylko bawią, ale i uczą oraz rozwijają.