Wózki wielofunkcyjne dla dzieci – wygoda i… oszczędność

Wózki wielofunkcyjne dla dzieci – wygoda i… oszczędność

Wózek dla dziecka to część wyprawki, bez której trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie, gdy na świecie pojawi się wyczekiwany potomek. Szeroka oferta wózków dla dzieci nie zawsze jednak ułatwia ich wybór. Szczególną popularnością cieszą się – z racji swoich zalet – wózki wielofunkcyjne, które posłużą dziecku i jego opiekunom przez dłuższy czas.

Spacery z dzieckiem – szczególnie te pierwsze – to duże przeżycie. Nie tylko dla poznającego świat malucha zafascynowanego wszystkim, co nowe. Wspólne wyprawy to także duże wyzwanie dla rodziców. Zwłaszcza w temacie zapewnienia dziecku odpowiedniego bezpieczeństwa i komfortu podczas dalszych i bliższych wycieczek. Odpowiedni wózek dla dziecka to nie tylko jego wygoda, ale i wygoda rodziców. Gdyż, jak wiadomo, spacery z dzieckiem, które nie potrafi jeszcze chodzić plus liczba rzeczy, które należy ze sobą wziąć równa się niemałe wyzwanie logistyczne. Wózek wielofunkcyjny spełni oczekiwania dwóch stron nie tylko w pierwszych miesiącach życia dziecka, ale i latach.

Wózki wielofunkcyjne – rodzaje

Wózek wielofunkcyjny, jak sama nazwa wskazuje, łączy w sobie parę funkcji. Takie wózki występują na rynku w dwóch wariantach: dwa w jednym albo trzy w jednym. W tym pierwszym przypadku wózek w pierwszych miesiącach życia może posłużyć jako głęboki wózek (gondola), a gdy dziecko opanuje już umiejętność siedzenia, wózek można w łatwy sposób przemontować tak, by był spacerówką. W przypadku wózka typu trzy w jednym oprócz tych dwóch możliwości jest jeszcze jedna – wózek ma opcję fotelika samochodowego. Taki fotelik jest tak samo bezpieczny, jak te, które są oferowane w sprzedaży jako osobne produkty, ma tez odpowiednie certyfikaty gwarantujące bezpieczne przewożenie dziecka w aucie.

Wózek wielofunkcyjny – wybór na długie lata

To, co zazwyczaj przekonuje do zakupu wózka wielofunkcyjnego, to ekonomia takiego rozwiązania. Wózek dwa czy trzy w jednym posłuży nam i naszemu dziecku od momentu narodzin aż do trzeciego roku życia. Nie będzie potrzeby wymiany wózka typu gondola na wózek spacerowy – a to w znacznym stopniu ograniczy wydatki. Poza tym oszczędzimy też czas, który musielibyśmy poświęcić na wybór kolejnego komfortowego pojazdu dla naszej pociechy. Nie będziemy też zaskoczeni faktem, że dziecko potrzebuje spacerówki, gdyż będziemy mieć ją po prostu pod ręką. Producenci biorą pod rozwagę fakt, że wózek będzie służył przez parę lat, dlatego takie wózki są produkowane z wysokiej jakości materiałów. Dotyczy to zarówno elementów tekstylnych wózka, stelaża czy kół. To także przekłada się na lepszą amortyzację podczas spacerów, a więc i wygodę dziecka. Taki wózek to również wiele akcesoriów, dzięki którym będzie łatwiej przewieźć picie dla dziecka czy pieluchy oraz uchronić je od deszczu.

Wysoka estetyka i wygoda

Wózki wielofunkcyjne to nie tylko zalety praktyczne. To także wysoka estetyka. W szerokiej ofercie znajdziemy wózki o różnych kształtach, jak i kolorach. W związku z czym łatwo jest wybrać wózek, który będzie nam po prostu pasował pod względem wyglądu. Przy zakupie warto też wziąć pod uwagę rozwiązania, jakie zastoował producent, które mają służyć do szybkiego przemontowywania wózka, rodzaj kół czy też różne systemy amortyzacji. W tym ostatnim względzie dobrze jest uwzględnić po jakim terenie najczęściej będziemy z naszym dzieckiem podróżować.

Wózki wielofunkcyjne łączące w sobie wiele ról to wybór, któremu warto przyjrzeć się z bliska. Przemawia za tym wiele korzyści – zarówno jeśli chodzi o komfort dziecka, jak i jego opiekuna. Różnego rodzaju wózki tego typu zyskują coraz większą popularność, a to przekłada się na szeroką ofertę producentów.